OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Kudret Ünal Koleji
İlAnkara
İlçeŞereflikoçhisar
Adresi Şeyhkuyusu mah. E-90 Karayolu Üzeri Yeni Sanayi Yanı No:9
Telefon03126877676
Fax03126871415
E-Postainfo@kudretunal.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
 
Neden Kudret Ünal ?
 
            
  
  Sayın  Veli,
  Yeni   eğitim  sisteminde   öğrencilerin daha aktif olması istenmekte yani  öğrenci  merkeze  oturtularak,  pasif  öğrenciden  ziyade  aktif  ve  sorgulayan  öğrenci istenmektedir. Bu sistemin verimli kullanılması için teknolojik ve fiziksel  alt yapının yeterli olması gerekmektedir. Ayrıca bu sistemi uygulayacak   tecrübeli bir eğitici kadrosu olması da zorunludur.
              Okulumuz  halk   arasında  akıllı tahta  olarak  bilinen  interaktif   eğitime  geçmiştir. Bu  sistemde tahta ,dev  bir  bilgisayar vazifesi görmektedir. Öğrencinin  yıl içinde yaptığı bütün çalışmalar kendisine ait bir dosyada kaydedilmektedir.Eğitimle alakalı  yapılan bütün çalışmalar sinevizyon ortamında üç  boyutlu olarak yapılmakta,bu şekilde öğrencinin hem  derse  olan  ilgisi  artırılmış hem de  anlatılan  konuların  anlaşılması çok  hızlı hale getirilmiş olmaktadır.
                 Milli  eğitimde  öğrencilere  4.  sınıfa kadar  İngilizce  gösterilmemesine  rağmen okulumuzda  İngilizce eğitimi anasınıfından  itibaren verilmektedir. İngilizce, bilgisayar, müzik,   görsel sanatlar ve beden eğitimi derslerine  bizzat alanında  uzman öğretmenler girmektedir.
                 Çocukların sosyal yönlerinin gelişmesi ve  kendilerini daha  rahat  ifade  etmeleri
amacıyla yıl  içerisinde  sınıf  geceleri, kültürel geziler,bilimsel ve  sportif  yarışmalar sıkça
yapılmaktadır.
                  Sayın Veli, sizlerin de bildiği üzere 2. Kademe öğrencileri eğitim öğretimin sonun- da SBS adı verilen bir sınava giriyorlar ve bu sınavlarda aldıkları puanlara göre orta öğretim- deki bir okula yerleşiyorlar.Bizler Samanyolu Koleji olarak kurmuş olduğumuz sistemle öğrencilerin en hazır şekilde sınava girmelerini sağlamaya çalışıyoruz..Sizlere uyguladığımız bu eğitim sistemi hakkında kısaca bilgi verecek olursak:
               Her sınıfa bir danışman öğretmen veriliyor. Bu danışman öğretmen, rehberliğinde olan  öğrencilerin hem ödev, deneme, etüt, yazılı, test çözümü gibi ders  takiplerini yapıyor hem yaptığı mutat görüşmelerle öğrencileri  derslere motive ediyor  hem  yıl sonunda girecekleri sınava  hazırlıyor hem de doğru sözlü olma,yalan söylememe,anne babaya itaat gibi evrensel ve ahlaki değerler üzerinde duruyor.
               Her gün 6 saat olan ders saatine 1 ders saati daha ilave ederek 7 ders saatine çıkartıyoruz.Bu şekilde haftada 5 ders saati   kazanmış oluyoruz. Elde ettiğimiz bu saatleri matematik ,fen bilgisi gibi derslere vererek bu derslerin daha iyi anlaşılmasını ve pekiştirilmesini sağlıyoruz.
               Ayrıca iki haftada bir Kazanım Tarama Sınavı yaparak
öğrencileri okul çıkışında bırakmayarak bu öğrencilere yönelik Geri Besleme Dersleri yapmaktayız.             
               Her ay Kazanım Değerlendirme Sınavı adı verilen bir deneme yaparak öğrencilerimizin o ay içerisinde gördükleri konuları anlayıp anlamadığını görmeye çalışıyoruz.
               Yıl içerisinde öğrencilerimizi en az 10 Türkiye geneli denemeye katarak asıl rakipleriyle yarıştırıyoruz.
               Her anlatılan konunun pekiştirilmesi için en az 2 farklı kaynaktan test yapıyoruz.Ayrıca her öğrenciye yıl içerisinde soru bankaları aldırarak takiplerini yapıyoruz.
               Ölçme değerlendirme merkezimiz vasıtasıyla öğrencilerin yıl içerisinde girmiş oldukları 50’ye yakın denemenin, grafiksel sonuçları çıkartılarak değerlendirmesi öğrencilerle ve velilerle paylaşılmaktadır.
 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.