Müzik Şöleni
Okul : Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları


BASIN BÜLTENİ
AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ’NİN KURULUŞUNUN 28.YILINDA  GELENEKSEL MÜZİK ŞÖLENİ, 70’Lİ YILLARIN MEŞHUR POP SANATÇISI VE KURUMUN GENEL EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETİCİSİ YASEMİN KUMRAL ŞİMŞEK’İN MİMARLIĞINDA MUHTEŞEM BİR TÖRENLE KUTLANDI
 
Bu yıl 28. Yılını kutlayan Ahmet Şimşek Koleji’nin, etkinlikler salonunda düzenlediği Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi ve Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek önderliğinde hazırlanan muhteşem “28. Geleneksel Yıl Sonu Müzik Şöleni” velilere unutulmaz bir gün yaşattı.
 
Öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları dans ve müzik gösterilerini sergilediği ve yüzlerce öğrencinin sahneye çıktığı gösterinin en dikkat çekici bölümü ise, dev bir koro, öğrencilerin davul, bateri, keman, gitar, piyano gibi enstrümanlarla, kendi kurdukları enfes orkestra eşliğinde çeşitli şarkıları seslendirirken, velilere ve izleyicilere duygulu anlar yaşattılar.
 
 Program saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Önce Ahmet Şimşek Koleji’nin ilk-orta-lise Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek’in barkovizyondan; ailesi, çocukluk ve gençlik döneminden fotoğraflar ve  görsel kesitlerden sonra Timur Selçuk, Grup Ersen ve Dadaşlar ile birlikte “Yağmuru Durdurabilir misin?” şarkısını gönüllere taht kurmuş kadife sesiyle seslendirirken, izleyen veliler adeta büyülendiler ve ayakta alkışladılar. 
 
 70’li yılların unutulmaz şarkısı “Sen Gidince”yi, Beyaz Kelebekler barkovizyondan seslendirdi.
Yine Yeliz’in 70’li yıllardaki hit şarkısı “Bu ne dünya kardeşim” şarkısından sonra,  söz ve müziği Çiğdem Talu, Melih Kibar ikilisinin beraberliğinden doğmuş, Erol Evgin’in yumuşacık sesiyle gönüllere kazınmış harika bir beste “Sevdan Olmasa” seslendirildi.
1960 ve 1970’li yılların efsane orkestrası Mavi Işıkların o yıllarda Hürriyet Gazetesi’nin açtığı Altın Mikrofon şarkı yarışmasında Türkiye finallerinde 2 kez 2.lik aldıkları “Helvacı” ve “Çayır Çimen geze geze” türkülerini, okul koro ve orkestrası eşliğinde izleyen velilerden büyük beğeni aldı.
 
Söz : Fikret Şeneş’e ait, Ayten Alpman' ın söyleyip meşhur ettiği “Memleketim” şarkısıyla başlayan, İtalya ve Roma’nın güzelliklerini dünyaya duyuran büyülü ses Luciano Pavarotti’nin, güçlü sesiyle dünyada tanınan 1970’li yıllarda ünlenen “chitara romana” şarkısı ile devam eden, yine aynı yılların efsaneleri Elwis Presley ve Luciano Pavarotti’nin sesleriyle ünlenen bu güzel napoliten şarkısı “Its now or never”ı seslendirdi.
 
 Kolejin öğretmen ve öğrenci orkestrası eşliğinde, öğretmenimiz ve tenor hocamız Berk Özbek izleyenlere hayranlık ve duygu dolu anlar yaşattıktan sonra, öğrencilerimize okulda verdiği güzel nasihatları anlatan muhteşem yorumları izleyen veliler, kendisini ayakta alkışladılar. Ayrıca Okul Kurucumuz Ahmet Şimşek kendisine bu güzel konuşması için teşekkür etti.
 
Her günümüz keşke böyle olsa dedirten Şenay Yüzbaşıoğlu’nun “Hayat Bayram Olsa” şarkısı barkovizyondan sunulurken duygulu anlar yaşattı.
 
Son olarak Okulun genel yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek’in 70’lere damgasını vuran, büyük küçük herkesin hayranlıkla izlediği “Bim Bam Bom” şarkısı ve yumuşacık, kadife sesiyle izleyenleri adeta  adeta büyüleyerek devleştikleri muhteşem Müzik Şöleni veliler ve izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
 
Tören sonunda dernek arkadaşları ile okulumuzu onurlandıran, Omurilik Felçliler Derneği’nden gelerek bizi onurlandıran, Engelsiz Sahne Projesi Sorumlusu Gülay Koç , Okulun Genel Eğitim Yöneticisi Yasemin Kumral’a Onur ve Teşekkür plaketini sunduktan sonra Okul Kurucusu Ahmet Şimşek de kendisine teşekkür ederek çiçek takdim etti.Kurucu Temsilcisi Yasemin Kumral Şimşek de kendilerine teşekkür etti. Ayrıca, Mavi Işıklar Grubunun kurucusu Metin Yavuzdoğan' a, Vokaliz Grubu’ndan şarkılarıyla bizi büyüleyen Cengiz Ünal’a, güzel şarkılarıyla ve sahne performansıyla bizi büyüleyen Müzik öğretmenimiz Berk Özbek’e, başta büyük emeği geçen Müzik öğretmenimiz Gülhan Perçiner’e ve diğer müzik öğretmenlerine, Okul Kurucu Temsilcisi ve Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ve eşi Kurucu Ahmet Şimşek kendilerine teşekkür ederek ve kutlayarak plaketlerini sundular.
 
Ayrıca Genel Eğitim Öğretim Yöneticisi Kurumun Yüzme Koordinatörü Nilay Şimşek’e, Genel Koordinatör Yıldırım Ahmet Şimşek’e, Okul Müdürü Hasan Delikenli’ye, Başöğretmenimiz Emine Şen’e ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederek çiçeklerini sundular.
 
Kurucu Ahmet Şimşek ve Okulun Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi ve Sanat Yönetmeni Yasemin Kumral Şimşek’in önderliğinde hazırlanan muhteşem 28. Geleneksel Müzik Şöleninde emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize ve okulumuza gelerek bizi onurlandıran velilerimize teşekkür ederiz.                
 
GÜL YAMANARSLAN
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER
 
 
 
 
 
Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.