Kartal’da Uluslararası Bir Okul!
Okul : Özel Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları


Kartal’da Uluslararası Bir Okul!
 
Ahmet Şimşek Koleji Kartal’dan Dünya’ya açılmanın gururunu yaşıyor.
AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ, YÜKSEK EĞİTİM KALİTESİ, ULUSLARARASI STANDARTLARDA DEV EĞİTİMCİ KADROSU İLE GURUR DUYUYOR. EĞİTİM KURUMLARI ARASINDA ÖRNEK GÖSTERİLİYOR.ÖĞRENCİLERİNİN EN İYİ YERLERİ KAZANMALARI İÇİN ÜSTÜN ÇALIŞMALARIYLA, ÜSTÜN PERFORMANS GÖSTEREN ÖĞRENCİLER, ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVLARINDA ÜST SEVİYEDE ÜNİVERSİTE VE YÜKSEKOKULLARA İMTİHANLA GİREN ÖĞRENCİLERİN %98' E VARAN BAŞARILARI İFTİHAR VERİCİDİR.
 
OKULİSTİK ŞAMPİYONU, AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ’NDEN
 
İlkokul ikinci sınıftan ortaokul sekizinci sınıfa kadar, öğrencilerin akademik başarılarını doğru değerlendirmek için yapılan, SBS’ ye yönelik, Türkiye Geneli Okulistik Genel Değerlendirme Sınavlarında, Ahmet Şimşek Koleji öğrencileri Yiğit Baklacıoğlu, Kerem Özpolat ve Babürşah Uslu ,Türkiye birincileri oldu. Ahmet Şimşek Koleji, Genel Eğitim- Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek, "Bu bağımsız sınavlarda bugüne kadar 48 öğrencimiz Türkiye birinciliğini kazanmıştır. Bize haklı gururumuzu yaşatan, Türkiye birincilerine ve onları yetiştiren tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi.
 
TÜRKİYE’DEN AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ, ULUSLARARASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.
 
İngilizceyi gramerine ve ana diline sadık kalarak öğreten eğitim kurumları arasında, Ahmet Şimşek Koleji,  büyük ödülün sahibi oldu. İngiliz dilini dünyada gramerine ve ana diline sadık kalarak öğreten kurumları tespit etmek üzere kurulu, faaliyet gösteren;  GABİTAS Dil Test Kurumu, yapılan çalışmalar neticesinde,  Türkiye’den Ahmet Şimşek Koleji’ni, ödüle layık gördü. Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek, “17 Aralık 2014 tarihinde Londra’da yapılacak olan törene biz de katılacağız. Diğer dünya devletleri temsilcileri arasında, bizi temsilen kolejimizin Yabancı Diller Koordinatörü Jerome Charles Bush, ödülünü almak için davet edildi. Kolej, verdiği kaliteli eğitim sayesinde, aynı ödülü 20 yıl önce de almıştı.” dedi.
 
TÜRKİYE’DE İNGİLİZCE ve ALMANCA EĞİTİMİNİN ÖNCÜ KURULUŞLARINDAN BİRİ
 
Türk eğitim sisteminde, dünya ile entegrasyon kapsamında, yabancı dil çalışmalarının önem kazandığı süreçte, büyük atılımlar yapan Ahmet Şimşek Koleji;  İngiltere ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğretmenler eşliğinde,  kalite çıtasını yükseltti.
 
İngiltere’nin dünyaca meşhur kuruluşu Gabitas, Türkiye’de gerçekleştirdiği atılımlar kapsamında, Ahmet Şimşek Koleji konsepti çatısında çalışmalarını sürdürdü. Anaokulundan lise son sınıfa kadar, kaliteli eğitim anlayışı ile çeyrek asırdan fazla süredir, Türk gençliğini yüksek eğitim seviyesi ile dünya da yarışır hale getirmek istiyor. İngilizce ve Almanca’da öğrencilerimizi sayılı eğitim sistemine kavuşturdu. Amerika’dan gelen yabancı profesörler eşliğinde eğitim gören Türk Dil öğretmenleri, öğrencilerine daha kaliteli eğitim verebilmektedirler. Yabancı dil öğretmenleri, adeta öğretmen edasıyla yetiştiren yabancı profesörlerin, eğitim kalitesine katkısı büyüktür.
 
AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ, "ÜCRETSİZ KULÜPLERİYLE" YETENEKLERİ KEŞFEDİYOR
 
Kolejde 17 ayrı sosyal etkinlik ve spor kulübü kuruldu. Ücretsiz kulüpler, öğrencilerin  sosyal faaliyetlerine yardımcı oluyor. Esasında gençlerin bu kulüplerde çalışırken yetenekleri ortaya çıkıyor. Müzik, satranç,  gazetecilik-yazarlık, futbol,  voleybol, basketbol, yüzme, jimnastik, bale,  görgü kuralları, tiyatro, bilim ve teknoloji gibi kulüplerin her birinde görev alan öğrenciler, yeteneklerini keşfediyor. Yetenekler kendi kendine ortaya çıkmaz. Ancak faaliyetlerle olur. Kolej;  bu şekilde,  yetenekli gençleri ortaya çıkarabilmekten dolayı çok mutlu ve gururlu.
 
AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ, ”BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ LOS ANGELES”A GÖNDERİYOR.’
 
Kolej; her yaz olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencileri ABD’ye gönderecekler, ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde,  Los Angeles şehrinde kurulan “İngilizce’yi Geliştirme Kulübü”ne, her yaz olduğu gibi önümüzdeki yaz tatilinde de, İngilizce dilinde başarılı öğrencileri göndermeye devam edecek. Haziran ayına kadar yapılacak test sınavlarında başarı gösteren öğrencilerin,  bütün masraflarını üstlenerek ABD’ye gönderecek, yabancı dil geliştirme faaliyetlerine devam edecek.
 
Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.