OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
23 Nisan Anaokulu Kreş Etüt Spor Merkezi
İlAnkara
İlçeYeni Mahalle
AdresiAltınpark 23 Nisan Kapısı Aydınlıkevler
Telefon03123180303
Fax03123188284
E-Postabilgi@23nisan.com.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
23 Nisan Anaokulu ve Etüt Merkezinin genel özellikleri
 
+ 15 yıllık deneyim
 
+ 1,500 m2 kapalı alan
 
+ 30,000 m2 yeşil alan
 
+ 150 anaokulu kontenjanı
 
+ 150 etüt merkezi ve çocuk kulübü kontenjanı
 
+ 11 anaokulu öğretmeni
 
+ 6 bakıcı anne
 
+ 1 doktor
 
+ 5 servis aracı
 
+ Özel mutfak ve yemekhane
 
+ 1 aşçı, 2 aşçı yard. Ve 1 temizlik işçisi
 
+ Özel sinema odası
 
+ Oyun odası
 
+ Spor odası
 
+ Top havuzu
 
+ 15 er kişilik eğitim sınıfları.
 
 
 
Yemyeşil park alanı içinde olan anaokulumuz;
 
· 0-6 yas grubu 150 öğrenciyle eğitim verebilecek kapasitededir.
 
· Uzman eğitim kadrosuyla, çocuklarımızın tüm gelişim özelliklerine uygun olarak hazırlamış olduğumuz eğitim programlarımızı destekleyici;
 
· Eğitim araç ve gereçleri,
 
· Ünite ve kavram dergileriyle,
 
· İngilizce, drama,
 
· Modern dans, Halk oyunları, Orff Yöntemiyle  Dramalı Müzik,Görsel Sanat Ve Seramik dersleriyle,
 
· Müzik ve Sinema odalarıyla,
 
· Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleriyle,
 
· Tiyatro, Sinema ve Özel gezileriyle,
 
· Feza Gürsey bilim merkezinin olanaklarıyla
 
· Akülü araçlar, tren, binicilik, yunuslar, kay-kay...vb.
 
· Ve bu faaliyetlerin yanı sıra yapılan pek çok çalışmamızla çocuklarımıza;
 
· Sevmeyi, sevilmeyi, başkalarının haklarına saygı göstermeyi, kendi haklarını korumayı, insanlar arasında doğru ilişkiler kurmayı, yaşlarına uygun davranışları ve temel alışkanlıkları kazandırmayı hedeflerken, Hayata ve ilkokula en iyi şekilde hazırlamanın,
 
Onlara ve size en iyi ve en güzeli sunmaya çalışmanın gururu içerisindeyiz.
 
HEDEF ve UĞRAŞLARIMIZ
 
23 Nisan Anaokulu çocuğun evrensel olduğundan yola çıkarak, eğitimcilere düşen görevi çocukların gizli güçlerini mümkün olan en son noktaya kadar geliştirmelerine yardımcı olmaktır.Çocuklar asla zihinsel başarılar kazanmaya zorlanamaz. Dünya önüne sere serpe açılır ve bu dünyayı keşfedebilmesi için ona bir dizi anahtar verilir. Bunlar duygusal gereçlerdir ve her çocuk bu gereçlerin yardımıyla, kendine özgü yetenek ve ritmine uygun olarak zihninin daha önceden algılamış olduğu izlenimleri sınıflandırmaya örgütlemeye koyulur. Kısacası doğal bir ihtiyaç olan kendi iç disiplinini yaratır. " Amaç hoşlarına giden şeyleri yapmaları değil, yaptıkları şeylerin hoşlarına gitmesidir."
 
Eğitim binamız, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlamış olup modern ve çağdaş bir şekilde donatılmıştır. Anaokulumuz hijyenik ve sağlık standartlarına uygun olarak döşenmiş mekanları dışında, öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir ortamda oyun oynayabilecekleri bir oyun bahçesiyle de çevrelenmiştir.
 
Düşünce ve eylemleri temel alıp Etkin (aktif) öğrenmeyi ilke edinen 23 Nisan Anaokulu sistem içinde çocuğu etkin konuma getirmeyi amaçlar. Kısaca; sessizce oturup yalnızca verileri almakla yetinmeyen öğrenciler; görür, duyar, çözümler, söyler, yapar, katılır ve paylaşır. Öğrenmeyi öğrenir. Böylece bilgiyi yalnızca tekrarlamayıp, bilinenleri sorgular ve kendi bilgisini üretir.
 
Öğretmen "öğretici" konumundan çıkıp öğrenmenin gerçekleşmesi sırasında yönlendirme, destekleme ve paylaşma gibi yaklaşımlarla öğrenciye yardımda bulunur ve öğrenme işini öğrenci kendi isteğiyle gerçekleştirir.
 
İşlediğimiz eğitsel konuları pekiştirmeyi amaçlayan geziler haricinde Sinema, Tiyatro ve yemek gibi gezilerde yapılmaktadır. Şehrimize gelen sanatsal etkinlikler ve fuarlar programımıza dahil edilmektedir.
 
Yenilenen yüzümüz ve profesyonel kadromuzla 15 yıllık deneyimi 1500m2 kapalı alanı 30000m2 açık alanıyla Ankara'nın en büyük anaokullarından biri olan 23 Nisan'a sizleri de bekliyoruz!
 
Amacımız çocuklarımıza insan ilişkileri için sevgi ve saygıyı, ilerideki okul ve iş yaşamları için de yaratıcılık ve özgüveni kazandırmaktır.
 
En fazla 15 kişilik gruplarımızda alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan eğitici aktivitelerimizle çocuklarımızın gelişimi psiko-motor, sosyal-duygusal, dil, bilişsel ve öz bakım alanları olmak üzere 5 alanda desteklenmektedir. Bu eğitici aktiviteler müzik, hareketli oyun, masa oyunları, hayali oyunlar, hikâye okuma, kukla gösterisi gibi aktivitelerdir. Aktivitelerimiz kimi zaman sınıflarımızda kimi zaman oyun odası, sinema odası gibi özel mekânlarımızda uygulanmaktadır.
 
5-6 yaş grubumuz okuma yazmaya hazırlık çalışmaları ile okul hayatına hazırlanırken; İngilizce, drama, bale, halk oyunları gibi özel derslerle çocuklarımızın hem diğer sınıflardaki arkadaşları ile kaynaşıp sosyalleşmesi desteklenir hem de bilgi ve becerileri zenginleştirilir.
 
Eğitim felsefemiz proje yaklaşımını temel alıp High Scope yaklaşımı ile sentezleyerek oluşturulmuştur.
 
0-2 yaş grubu bebeklerimizin gelişimleri ise “Denver” kriterlerine uygun olarak takip edilip desteklenmektedir.


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.