OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Burç Çocuk Akademileri
İlAnkara
İlçeÇankaya
AdresiTuran Güneş Bulv. Galip Erdem. Cad. No:23 Oran/Çankaya / Ankara
Telefon03124914303
Fax03124914303
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
Burç Çocuk Akademileri bilgiyi edinmekten çok, araştırma ruhunu kazandırdığı için“Akademi” adını almış ve akademik kariyerin başlangıç noktası olmayı hedeflemiştir. 0-6 yaş dönemi çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli dönemdir.
 
Bizler de kişiliğin temelinin atıldığı bu ALTIN dönemde çocuklarımıza evde öğretilen sistemsiz ve düz bir bilgiye oranla kalıcı ve muhakemeye olanak veren zengin bir öğrenme ortamı sağlama çabasındayız. Hedefimiz çocuğun öğrenmeye olan doğal isteğini canlandırmak ve çocuklarda OLUMLU BENLİK gelişimini pekiştirmek, irade eğitiminin en önemli olduğu bu dönemi bilinçli bir eğitim kadrosu ile desteklemektir.
 
Etkinlikler, çocuklara görerek, dokunarak, tadarak, çok yönlü duygular kazandıracak şekilde yakından uzağa, basitten karmaşığa düzenlenir.
 
Çocuğun kendisini kontrol etmesi ve davranışlarından dolayı sorumluluk duygusu taşımasıdır. Kurumsal hedefimiz Eğitim, bilgi verip depolamak değil, çocuğun yaşam deneyimlerini deneme yanılma yoluyla yaparak, yaşayarak, oyunla kazanarak öğrenmesidir. Çoklu Zeka Kuramı Eğitim programımıza ışık tutar, çocuğun tüm zeka türleriyle bir bütün olarak gelişiminin sağlanması amaçlanmaktadır. Etkinlikler sınıf öğretmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirilmektedir.
 
Çocuklar var oldukları sosyal ve kültürel ortamda, etkin bir etkileşime girerek gelişir ve öğrenirler. Okul küçük çocukların psiko-motor, bilişsel ve duyuşsal gelişimleri ve öğrenmelerinde önemli bir yer tutar.
 
Her çocuk kendi hızında gelişir; kendisine özgü yöntemlerle öğrenir ve farklı yollarla kendisini ifade eder. Bu nedenlerden dolayı, okulumuzda “gelişim” ve “öğrenme” yi bir bütün olarak ele alan bir bütünsel eğitim yaklaşımı uygulanmaktadır.  
 
4-6 yaş gruplarına yönelik, bireysel farklılık ve ilgilerini desteklemek için proje çalışmaları yürütülmektedir. Bu proje çalışmaları, aylık program çerçevesinde, öğrencinin ilgi ve istekleri doğrultusunda ortaya çıkaracağı ürün ve planları içerir.
 
Öğrencilerin görsel, işitsel ve kinestetik (dokunma, tad alma duyuları ve beden ile ilgili) etkinlikler yoluyla yeni bilgiler edinmesi önemlidir.
 
·        Özgüven sahibi
 
·        Yeniliklere açık
 
·        Doğaya saygılı
 
·        Estetik anlayışı gelişmiş
 
·        Davranışlarını kontrol edebilen
 
·        Bilimsel düşünen
 
·        Üretken
 
·        Araştırmacı
 
·        Ana dilini iyi kullanabilen
 
·        En az iki yabancı dil konuşabilen
 
·        Kendini ve insanları içten sevebilen bireyler yetiştirmek
 
Eğitim anlayışımızda önemli yer tutar.
 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.