OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Atlantik Eğitim Kurumları
İlAnkara
İlçeİncek Gölbaşı
AdresiAdnan Menderes Caddesi Andaç Sokak No:16
Telefon03124602020
Fax03124602030
E-Postainfo@atlantik.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
Çankaya'da Güvenilir Okullar
 
 
Atlantik Eğitim Kurumları, 2003 yılında İncek kampüsünde yabancı dille eğitim yapan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi statüsünde özel okul olarak eğitim hayatına başladı. 2003 yılında Atlantik Eğitim, Yayın ve Ticaret Limited Şirketi adıyla şirketleşti. İlk Okulumuzun kurucu müdürü Derviş Durmuş ve İlk genel Müdürümüz İlhan Yerlidir.
 
Özel Ahmet Ulusoy Anadolu Lisesi, 2003-2004 eğitim döneminde Özel Ahmet Ulusoy Fen Lisesi, 2003-2004 eğitim – öğretim döneminde eğitim öğretime başladı. Özel İpek İlköğretim Okulu adıyla 2005-2006 eğitim - öğretim döneminde faaliyete geçen okulumuz ve Özel Samanyolu İlköğretim Okulu adıyla faaliyetlerini 1995-1996 eğitim - öğretim döneminden beri başarı ile sürdüren ilköğretim okulunu 2003 yılında bünyemize katıldı.2008-2009 eğitim-öğretim yılında kurulan Ahmet Ulusoy Sosyal Bilgiler Lisesi, 2010-2011 yılında eğitime başlayan Ahmet Ulusoy Uluslararası Eğitim Programımızın yanında 2011-2012 eğitim-öğretim döneminde Nevin Gökçek Lisesi kuruldu.
 
Eğitim- öğretim alanındaki faaliyetlerine İlköğretim ve Lise düzeyindeki öğrencilere sağladığı olanaklarla sınırlı kalmayan kurumumuz bünyesinde Burç Akademi adı ile 2005 yılından itibaren Burç Akademi Oran, Burç Akademi Öveçler, Burç Akademi Bahçeli, Burç Akademi Parkvadi adı ile 4 ayrı noktada faaliyet göstermektedir.
 
Atlantik Eğitim Kurumları, eğitim kadrosu, bilimsel amaçlı laboratuvarları, konferans salonları, pansiyonları ve donanımlı derslikleriyle öğrenciye hizmet veren Ankara'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir.
 
Kurulduğu tarihten bugüne kadar bölgesel, ulusal ve uluslararası sayısız başarılara imza atan Atlantik Eğitim Kurumları, üniversite sınavlarında elde ettiği Türkiye birincilikleri ve Türkiye dereceleriyle ve özellikle bilim olimpiyatları ve proje çalışmalarındaki başarılarıyla adını Türkiye ve dünyaya duyurmuştur. Atlantik Eğitim Kurumları'nda eğitim ve bilimsel çalışmalar, sosyal ve kültürel faaliyetlerle desteklenerek çok yönlü bir eğitim anlayışı sergilemekte Düş çizgisi ve Ebiko adı ile bilinen kendi alanlarında dünyanın en büyük organizasyonları olarak anılan bu iki organizasyonun kurumsal destekleyicisi ve lojistik sponsoru olarak büyümesini sağlamaktadır.
 
Atlantik Eğitim Kurumları geleceğe özgür düşünceli, dünya ile bütünleşen, çevresine ve topluma saygılı, araştırmacı, girişimci, sevgi ve hoşgörü simgesi nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.
 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.