OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Sultana Avrupa Kültür Koleji
İlAnkara
İlçeYeni Mahalle
AdresiGayret Mahallesi Ahmet Hamdi Sokak 30/A
Telefon03123270707
Fax03123270807
E-Postaavrupakulturkoleji@hotmail.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
SULTANA AVRUPA KÜLTÜR KOLEJİ Eğitim Kurumları Kurucusu Tamer KAYAALP
 
“Farklılığımızın fark edilmesi bizi sevindiriyor.”
 
Sultana AVRUPA KÜLTÜR KOLEJİ, kurulduğu günden bu yana çocuğu için okul öncesi eğitimde kalite ve farklılığı arayan velilerin buluştuğu bir kurum oldu. Farklı Fiziki özelliklerinin yanı sıra Sultana,
Çocuklara kazandırdığı özgüven, öğrenme isteği, araştırmacılık gibi özellikleri temel 
edinen eğitim kalitesiyle de benzerlerinin çok ötesinde bir merkez olduğunu kanıtlıyor.
Sultana’yı 2005 yılında kuran ve o günden bu yana okul öncesi çocuklarının çağdaş ve kaliteli
bir eğitim almasını hedef edinen Tamer Kayaalp,2012 yılında da kurdukları ilkokulu belirterek Avrupa Kültür Kolejinin bundan sonraki hedeflerinin bu kalite anlayışıyla oluşturulacak bir üniversiteye doğru ilerlemek olduğunu vurguluyor. 
 
Tamer Bey sizi daha yakından tanıyabilirmiyiz?
 
Bayburt doğumluyum. İlk, orta, lise tahsilimi Ankara’da yaptım. İnşaat Mühendisiyim. Evliyim ve üç kızım var. İnşaat sektöründe güzel işler yaptığıma inanıyorum. Ancak güzel ülkeme, devletime ve milletime kalıcı ve değerli hizmetler verebilmek amacıyla eğitim sektörüne de girdim. Eğitime temel eğitim olan okul öncesi eğitimden başlanması gerekliliği ile 2005 yılında Sultana Anaokulunu açtım.2012 yılında da Avrupa Kültür Koleji olarak eğitim hayatına yeni bir soluk vermeyi hedefliyoruz. Ekibim ve benim bundan sonraki hedefimiz adım adım Sultana Avrupa Kültür Üniversitesine doğru ilerlemek olacak.
 
Okulumuz Sultana Avrupa Kültür Koleji'ni tanıtırmısınız?
 
Böyle bir okul kurma fikri nasıl doğdu ve gelişti?
 
Sultana Anaokulunu geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, başarılı, sağlıklı, bireysel yaratıcılığı ve özgüven duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek amacıyla 2005 yılında hizmete açtık. Onlara güvenilir, özenli, sevgi ve saygının hakim olduğu sıcacık bir ortam sunmayı hedefledik. 2012 yılıda da açtığımız kolejimizle de eğitim-öğretim hayatına devam etmekteyiz.
İçindeki çocuğu hiçbir zaman büyütmemiş, büyük çocuklar fikriyle yola çıktığımızda bunun çok zahmetli bir süreç olacağını, gecemizi, gündüzümüzü, aklımızı, fikrimizi, kalbimizi, emeğimizi amacımız uğruna feda edeceğimizi biliyorduk. Yapmak istediğimiz şey, varmak istediğimiz nokta, bir Anaokulu ve kolejin çok ötesinde bir organizasyon kurmaktı. Çocuklarımızı
Apartman ve beton yığınlarının alt katlarında büyütmek yerine, onlara müstakil, bahçeli, geniş, ferah, istedikleri gibi koşup oynayabilecekleri bir okul inşa etmek hayalimizdi. Bugün çocuklarımız 2600m²’lik kapalı ve 2000m²’lik bir açık alan üzerinde dilediklerince koşup oynayabiliyor, gönüllerince eğlenebiliyorlar. Çocuklarımız organik tarımdan yüzme havuzuna, canlı hayvanlardan, meyve ağaçlarına, binicilikten seramiğe, musikiden, modern müziğe, resimden İngilizceye, baleden uzay bilimlerine kadar pek çok konuda bilgi sahibi olsunlar ve onlara dünyada var olan tüm güzellikleri taşıyalım, tanıtalım istedik.
 
Sultana Avrupa Kültür Kolejinin diğer eğitim kurumlarından farklı olan özellikleri nelerdir?
 
Sultana Avrupa Kültür Koleji aynı alanda hizmet veren çoğu kurumdan hem var olan donanımı, fiziki koşulları hemde uyguladığı eğitim aktiviteleri ile farklılık göstermektedir. Okulumuz 4600m²’lik bir alana sahiptir. Çocuklarımız her eğitim aktivitesi için ayrı ayrı hazırlanmış tam donanımlı sınıflarda, çalışmalarını yapmaktadır. 2-6 yaş grubundan hariç ilkokul çocuklarımız için açılan kolejimizde de ikinci hatta üçüncü yabancı dilin gerekliliği görüşü ile Avrupa standartlarında yabancı dil ağırlıklı hizmet vermeye başladık.Hazırlanmış eğitim programlarının yanı sıra ders çalışma ortamı sağlamak amacıyla hazırlanan etüd sınıflarımızla da aynı zamanda etüd eğitim hizmeti de vermekteyiz. 
 
Okulumuz kalite anlayışı, sistemi ve hizmet konsepti hakkında bilgi alabilirmiyiz?
 
Sultana Avrupa Kültür Koleji olarak tüm faaliyetlerimizde kalite yönetimini benimseriz. Çalışanlarımız, ortaklarımız, öğrencilerimiz, velilerimiz ve tedarikçilerimiz ile tam memnuniyeti, sürekli sağlamayı temin ederiz. Eğitim kalitemizi dünya standartlarının üzerine taşımak, sürekli iyileştirmeyi hizmet felsefesi olarak benimseriz. Bilgi paylaşımı, velilerimiz ve çalışanlarımızın yararına sunmayı amaç ediniriz. Çalışmalarımızı çevreye ve doğaya zarar vermeden gerçekleştiririz. 
 
Sultana’nın ilk yılları ile şimdiki yıllarını karşılaştırdığımızda ne gibi gelişme ve değişmelerinden bahsedebilirsiniz? 
 
Biz başlangıçtan beri; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş fertler yetiştirmeyi, çocuklarımıza grup çalışmalarıyla paylaşmayı öğretmeyi, sosyal birer birey olmaları yönünde ilk adımı atmalarını sağlamayı, onlarda öğrenme isteğini uyandırmayı, araştırmacı, sorgulayıcı olmalarını desteklemeyi ve sorumluluk bilincini yerleştirmeyi hedefledik. Açılışımızdan bugüne, kendini hep yenileyen, enerjisini kaybetmeyen, dinamik ekibiyle hep yenilikler peşinde koşan bir kurumuz. Farklılığımızın fark edilmesi bizi sevindiriyor. 
 
Okulunuzda çocuklara yönelik faaliyetleriniz nelerdir?
 
Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatına uygun olarak hazırlanmış ve yaş gruplarına göre binicilik, drama, müzik, modern dans, yoga, bale, halk oyunları, jimnastik, bilgisayar, satranç, İngilizce-Preschool, tiyatro, sinema ve gezilerle desteklenmiş çağdaş bir eğitim programı uygulanan anaokulumuzda eğitim ve öğretim adına yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Çocuklarımızın çok yönlü gelişmelerini sağlayacak, tüm aktivitelere yer vermeye çalışıyoruz. Bilişsel, psikomotor, sosyal- duygusal, özbakım ve dil alanlarını geliştirecek programlara etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Haftanın Sultanları, Haftanın Aşçıları gibi özel çalışmalarımıza birlikte, demokrasi kültürü ve bilincini, seçme- seçilme ve oy kullanma kültürünü bu yaşlarda öğretmeyi hedefleyen özel programlar uyguluyoruz. 
 
Okul velilerinizin geri dönüşümleri nasıl?
 
Var olan potansiyeli ile kaliteden ödün vermeyen bir kurum olan Özel Sultana Avrupa Kültür Koleji, velilerimizden de olumlu geri dönüşler almaktadır. Velilerimizi memnuniyet duygularını her fırsatta dile getirmektedir. Eğitim, ev ve okul arasında paralel bir süreç olduğundan, bizler de onların fikirlerine, önerilerine her zaman açığız. Evinde olması gerektiği gibi eğitim alamayan ve ailelerinden kaynaklı sorunlar yaşayan çocuklarımız, evindeki sorunları okuldaki arkadaşlarına da yansıttığı için kurumumuz veli profili özenle belirlenmekte, öğrenci kayıtları ticari bir kaygı güldülmeksizin, yeni kayıt alımı yapılacak öğrencinin ailevi durumunu okulumuz öğrencileri ve veli profili ile sosyal, ekonomik ve kültürel yönden paralel olmasına özen gösterilmektedir. 
 
Türkiye’deki okul öncesi eğitim sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?
 
Sizce Türk aileleri bu konuda yeterince bilinçli mi?
Türkiye’de okul öncesi eğitim; bugüne kadar gereken önemin gösterilmediği bir eğitim alanı malesef. Gerçekten inanarak gönül vermiş kişilerin bu alana sahip çıkmasının, eğitim kalitesini yükselteceğini düşünmekteyim. Türk aileleri bence bu konuda yeterli bilince sahip değiller. Eğitim- öğretimin İlköğretim 1.sınıftan başladığını düşünmekteler. Okul öncesi dönemde bir çocuğun kazanabileceği becerilerin, ileriki eğitim aşamalarında ne kadar önemli olacağının farkında değiller. Eğer bu alanda ilerleme kaydetmek istiyorsak, işe aileleri bilinçlendirmekle başlamalıyız diye düşünmekteyim. 
 
Taklit edilmek güzel bir duygu…
 
Başarılı her şey gibi biz de takip ve taklit ediliyoruz. Okul öncesi eğitimle ilgili yaptığımız her yenilik, başlattığımız her yeni uygulamaörnek alınıyor. Takip edilmek güzel bir duygudur. Takip eden; iyi olanı örnek alarak kendisi de iyi şeyler yapmaya çalışıyor. Bu her zaman böyledir, kim iyi bir şey yaparsa ve yapılan şey her ne olursa olsun kesin bir taklidi veya benzeri çıkar. Taklit edilmek; gerçekten beraberinde bir mücadeleyi getiriyor. Her zaman daha iyisini, daha yenisini ve “İLK” leri gerçekleştirme mücadelesinde oluyorsunuz. Olduğu yerde saymayan, geriye değil, adımlarını hep ileriye atan bir kurum olarak anılıyorsunuz. İşte bu özellikleri kuruluşundan beri taşıyan, daima önde ve lider olmayı hedefleyen SULTANA AVRUPA KÜLTÜR KOLEJİ; bu vasıflarıyla diğer kurumlara da örnek olmaktadır.
 
 
Eğitimin sınıflarda dört duvar arasında değil de doğayla iç içe açık alanlarda özgürce ve keyifle yapıldığı, çocukların görerek, yaşayarak ve eğlenerek öğrendiği, okula gitmenin sıkıntı değil mutluluk verdiği bir eğitim düşüyle bailadı herşey. 
Sürekli kendini geliştiren, değiştiren yenileyen, çok yönlü, engeller takılmayan Sultana ve düşlerimiz, 2005 yılında Eğitim ve Öğretim hayatına başlayan Sultana Anaokulu 2010 yılında Uranket Şubesini muhteşem binası ile hizmete açmıştır. Çocukların mutluluğa dayalı, bu farlı eğitim hayalimizi faaliyete geçirdik. Doğayla iç içe, yeşilliklerle dolu, şehirde yaşayan çocuklara çileğin süpermarketlerde yetişmediğini öğretme, onlara kendi sebze ve meyve bahçelerini sunma ; öğrencilerine doğa ve hayvan sevgisini aşılayarak kendi hayvanat bahçesine ve kendi binicilik alanına sahip tek okul olma düşlerimizi gerçekleştirdik. 
Bizede bugün çocuklarımızın mutluluğu ve geleceği için kurduğumuz hayallerin peşinden korkmadan gidip onları gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Gelecek için daha çok hayalimiz var ve gerçekleştirecek cesaretimiz. 
 
 
 
2005 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Sultana Anaokulu 2010 yılında Urankent Şubesini muhteşem binası ile hizmete açmıştır. Okul öncesi eğitim sektöründe edinilen bilgi ve deneyimini profesyonel bir yapılandırma ile 2010-2011 yılında Sultana Koleji olarak daha ileri taşımıştır.


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.