OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
İlk İz Yuva
İlAnkara
İlçeÇankaya
AdresiBirlik Mah. 450. Cadde (eski 9 cadde) Numara 13/1 Çankaya / Ankara
Telefon03124964076
Fax03124962744
E-Postainfo@ilkizyuva.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Hakkımızda

Çocuklarımızın eğlencesi kadar eğitimi ve öğretimi de erken yaşta büyük önem taşımaktadır. İlk İz Montessori Okulu’ nda çocuklarınız; kendine yetme becerisine sahip, sevgi, saygı, paylaşma, problemlere çözüm bulma gibi disiplinleri kavrayarak, güvenli, ortamına ve topluma adapte olabilen ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişecektir.

Karma yaş grubu sayesinde paylaşma, kardeşlik, saygı, sevgi, yardımlaşma gibi yaşamın temel taşları sayılabilecek değerler, en doğal şekliyle yaşanarak kişiliğin bir parçası haline gelir.

Yuvamızda Eğitim

“Bilimsel araştırmalar göstermektedir ki eğitim, öğretmenin verdiği bir şey olmaktan çok bireyin kendisi tarafından yürütülen doğal bir süreçtir ve dinleyerek değil içinde bulunulan çevrede bireyin kendi yaşantıları sonucu elde ettiği deneyimlerle kazanılır. Eğitimci ancak bu muazzam doğal sürece yardımcı olabilir. Bu yardımı sayesinde, insan ruhunun özgürleşmesine tanıklık eder. Olayların ve olanların kurbanı olan bir nesil yerine, insanlığın geleceğine şekil verebilen hayat görüşüne sahip yeni bir neslin doğmasını sağlarlar.” Dr. Maria Montessori

İlk İz, Montessori eğitim yöntemini eğitim felsefesi olarak kabul eden, 2-6 yaş grubu bir okul öncesi eğitim kurumudur. Fiziki yapı eğitim sisteminin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak düzenlenmiş, 2-6 yaş arası çocuklardan oluşan karma yaş grubu için hazırlanmıştır. Yuvamızda öğretenin öğretecekleri değil, çocuğun öğrenmek istedikleri merkezli, hem bireysel öğrenmeye hem de özgür etkinlik ortamına olanak veren, sevgi ve saygıya dayalı, etkin/aktif bir öğrenme hedeflenmektedir.

Önceliklerimiz:

 1. Çocuğa koşulsuz sevgi, güleryüz
 2. Saygı ve güven ortamı
 3. Hijyen koşullarına özenli sağlıklı bakım ve beslenme
 4. Mutlu ve huzurlu çocuklar
 5. Oyun ve eğitim gereksiniminin giderilmesi
 6. Çocuğun yetenek ve becerilerinin öne çıkarılması
 7. Yaparak-yaşayarak-içinde yer alarak-oyun yoluyla bireysel, aktif ve etkin öğrenme
 8. Bireysel özelliklere, öğrenme hızı ve zamanına saygı
 9. Olumlu bakış ve iletişim
 10. Sorumluluklarynyn bilincinde yönetim-eğitim kadrosu
 11. Güvenli ulaşım ve servis hizmeti

Hedefimiz:

Canlı bir sosyal yaşam içinde;

 1. Bağımsız davranabilme gücüne sahip
 2. Yaşadığı toplum ve grupla uyumlu
 3. Araştıran, öğrenen, merak eden
 4. Edindiği bilgiyi kullanarak problemini çözen
 5. Hobileri, becerileri ile çok yönlü
 6. Başarı motivasyonu yüksek
 7. Doğaya, çevresine ve başkalarına saygılı
 8. Kendinin değerini ve önemini bilen
 9. İçdisipline sahip ve sorumluluklarının farkında
 10. Yaratıcı, özgüvenli çocukların yetişmesinde, ailelerle işbirliği içinde, onların en değerli varlıklarının, yetişkinlik yıllarına ve yaşama hazır, gerekli becerilerle donanmış bireyler olması için uygun eğitim ortamları sağlamak.

Karma Yaş Grubu

2-6 yaş arası çocuklarımız olabildiğince iç içe bir yaşam sürmektedir. Sosyal yaşamın canlı tutulabilmesi için bölmeler arası pratik geçişler ve sürekli iletişimi sağlayan faaliyetler oluşturulmaktadır. Karma yaş grubu sayesinde paylaşma, kardeşlik, saygı, sevgi, yardımlaşma gibi yaşamın temel taşları sayılabilecek değerler, en doğal şekliyle yaşanarak kişiliğin bir parçası haline gelir.

Çocuklarımızın eğlencesi kadar eğitimi ve öğretimi de erken yaşta büyük önem taşımaktadır. İlk İz Montessori Okulu’ nda çocuklarınız; kendine yetme becerisine sahip, sevgi, saygı, paylaşma, problemlere çözüm bulma gibi disiplinleri kavrayarak, güvenli, ortamına ve topluma adapte olabilen ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişecektir.

Materyal Kullanımı

Çocuklar İlk İz’ de özgürce inceler, keşfeder ve öğrenirler.Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.