OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Yıldızlar Anaokulu
İlİstanbul
İlçeMaltepe
AdresiAltıntepe Mah. İstasyon Sok No:8 Maltepe/ İstanbul
Telefon02164173385
Fax02163889818
E-Postainfo@yildizlaranaokulu.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 
Mail Gönder

Hakkımızda

BİZ

Okulumuz üç katlı, depreme dayanıklı, bahçeli, bol güneşli, ferah bir binadadır. Okulumuz 2002 yılında eğitime başlamıştır. Nitelikli okul anlayşımız MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI statusüne bağlı olmamızla başlar. Okulumuzun kurucusu Dr.Ayşe Giray Çoçuk sağlığı ve hastalıkları uzmanıdır. İlk yuva deneyimi 2000 yılında Maltepe Zumrut evlerde DR.AYSE TEYZE ÇOCUK yuvasıdır.

 

İLKEMİZ;

Çocuğunuzdaki potansiyeli ortaya çıkartıp geliştirerek onu hayata hazırlamaktır. çocuğun doğuştan getirdiği tüm özelliklerini ortaya çıkarabileceği ortamlar ve fırsatlar sağlayan doğru bir kurum olmak ilkelerimizdendir. Diğer bir deyişle ilk hedefimiz Çocuğun kendine özgü bir birey olmasını sağlamaktır.

 

VİZYONUMUZ;
Eğitim ve iyi eğitilmiş insan gücünün önemine inanarak, nitelikli kadrolar olmaksızın ülke kalkınmasının yetersiz kalacağının bilinciyle, okul öncesi eğitim giderek yaygınlaşacağının ve her çocuğun bu eğitimi alması gerektiğinin farkında olarak üzerimize düşen görevin sorumluluğunu taşımaktır.

 

MİSYONUMUZ;
Cumhuriyet’e ve Atatürk ilkelerine bağlı, ulusal ve evrensel değerlere saygılı, inceleyen, araştıran, çözüm üreten, içi insan sevgisiyle dolu paylaşımcı nesiller yetiştirilmesine okul öncesi eğitim kurumu olarak katkıda bulunmaktır.

 

SİSTEMİMİZ;
Kuramdan uygulamaya öğrenci merkezli aktif öğrenme; Çocuğun aktif olarak kullandığı zeka profilini ortaya çıkaran çoklu zeka programı; proje yaklaşımlı okul öncesi eğitim programı uygularken, çocuğun elde ettiği verileri analiz eden, doğru materyal ve ortam kullanmasını sağlayan bir okul olmamız akademik özelliğimizdir. Sistemimiz, 36-72 ay çocuklarının bilişsel, dil, psikomotor, sosyal-duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve özbakım becerilerinin kazandırılması esasına dayalıdır. Gelişimsel gereksinimleri karşılayıp, gelişim alanlarının birbiriyle dinamik etkileşimini destekleyerek çocuğun bütün gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmayı hedeflemiştir. Sistemin içinde çocukların gelişimsel özelliklerini, ilgi ve istekleri ile ailesinin ve içinde bulunduğu çevrenin özellikleri büyük önem taşır.

 

EĞİTİM GRUPLARI;
2-6 yaş grubu çocuklara 8-15 kişilik çok amaçlı odalarda deneyimli öğretmenlerimizle eğitim vermekteyiz. Çoklu zeka programı ile proje yaklaşımı okul öncesi eğitim alan çocuklarımız, özel alıcı dönemleri değerlendirilerek, ekip ruhunu benimseyerek, aile sıcaklığı hissedecekleri ortamlarda etkinlikler yaparlar. Her ay velilere verilen gelişim ve eğitim programları ile çocuk – aile – okul bütünlüğü pekiştirilmektedir. Dönem sonunda her çocuktan ilgi alanları konusunda dönüt alınır ve değerlendirilir.

 

EĞİTİM SİSTEMİMİZİN HEDEFİ:
Araştıran, inceleyen, kendine güvenen,  sorgulayan, çözüm üreten, sevgi ve saygı sahibi, paylaşımcı bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımız sosyal bir ortamın üyesi olarak etkinliklere aktif biçimde katılırken, okul–aile birliğinin oluşturduğu ortak hedefler doğrultusunda yönlendirilir ve desteklenirler. Okulumuz 60 çocuk, 4 sınıf olarak tasarlanmıştır.

 

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.