OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Irmak Arkeon Anaokulu
İlİstanbul
İlçeTuzla
AdresiFormula 1 yolu üzeri Arkeon Evleri Akfırat -Tuzla / İstanbul
Telefon02166771230
Fax02166777340
E-Postapiril.naz@irmakanaokulu.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 
Mail Gönder
   Hakkımızda 
 
   Akfırat bölgesindeki Arkeon Sitesinin doğal güzellikleri içinde yer alan okulumuz, Irmak Okulları olarak özen gösterdiğimiz koşullarda kaliteli ve güvenli bir ortam içinde eğitim sunmaktadır.  Okulumuzda sağlık şartlarına uygun ekipman ve eğitici ahşap oyuncaklar kullanılmasına önem verilir.Her çocuğun kendi sorgulama yeteneğini ve yaratıcılığını geliştirmesine uygun zengin öğrenme ortamları sunulur. Bu amaçla uluslar arası Bakalorya Programının erken yaşlar için geliştirdiği (PYP) eğitim programı uygulanır.  Hayatın içinde yer alan olaylarla öğrenme ilkesiyle uygulamalarımız zenginleştirilir.Bütünsel bir eğitim anlayışına sahip olan Irmak Okulları, aileyi eğitim sürecine katar. Öğretmenlerimizle
velilerimizin yakın iletişimi çocuğun sağlıklı ve mutlu gelişimini sağlamaktadır. 
 
  Erken yaşta dil eğitiminin yararına inanan okulumuz Türkçe ve İngilizce, iki dilli bir eğitim uygular. Dil gelişimi için öğretmenlerimiz sadece ders saatleriyle sınırlandırmayarak tüm okul eğitim saatleri içinde ve her alanda yabancı dili kullanmaktadır. Ders saatleri içerisinde de İngilizce ve Türkçe dersleri paralel ilerlemektedir. Çocukların işledikleri PYP temaları her iki dilde anlaşılabilir halde düzenlenir ve branş dersleriyle desteklenir. Çocuğun yeteneklerini keşfedip yönlendirmek için dikkat çalışmaları da yapılıp değerlendirilmektedir.
 
   Amacımız kendini tanıyan, özgüvenli, farklı olmaktan korkmayan, sınırlarını bilen, yaratıcı bireylerin yetişmesidir. Okulumuz öğreten değil öğrenen bir okuldur. Biz eğitimcilerin görevi onlara yol göstermek, onları tanıyıp özgüvenlerini güçlendirmektir. Bunun için Irmak farklı bir eğitim kurumudur, öncüdür.
 
 Vizyonumuz
 
   “Doğasında var olan her an, her şeyden, her yolla öğrenme ve bunu haz ile yapma yeteneğine sahip çocuk ve gençlerin, tüm yaşam gereksinimlerini karşılamada bu benzersiz yeteneklerini harekete geçirmek; kendi değerlerini oluşturma ve bunu kendisi ve insanlığın yararına kullanabilme yolunda zengin öğrenme ortamları hazırlayıp sürdürmektir.” 
 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.