OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
ÖZEL FLORYA KOLEJİ
İlİstanbul
İlçeŞişli
AdresiFlorya Asfaltı No:11 34810 Florya
Telefon02124256380
E-Postakolej@floryakoleji.k12.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

 

 Sevgili Dostlar,

   Florya Koleji;hızla değişen ve birkaç yıl sonrası bile zor tahmin edilebilen dünyamızda;ayakta kalabilen,öğrenen,sorgulayan,sorumluluk alan gençler yetiştirmeyi hedef olarak seçmiştir.Günümüz çocukları,bizden farklı düşünmekte,teknolojik gelişmeler ve dijital mucizelerle birlikte büyümektedirler. Okulumuz da yeni bin yılda yaşayacak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.

   Günümüzdeki değişimler Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirirken, biz eğitimcilerin de kendisini sürekli olarak geliştirmesini ve tazelemesini öngörmektedir.Bunun ışığında, eğitimde önce insan ve kalite yaklaşımıyla büyüdük ve geliştik.Onuncu yılımıza kontenjanımız dolu olarak girdik.

   Bu şekilde taktir edilmek bizleri daha da kamçılamakta ve teşvik etmektedir.

   Bu teşvik ve inançla özellikle 2007-2008 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başladığımız öğrenciye özel eğitim ve etüd sistemimizin Florya Koleji öğrencisinin başarısın daha da arttıracağına şüphemiz yoktur.

   Unutulmamalıdır ki okullar eğitim öğretim kurumlarıdır ,okulunda başarıyı hedeflerken sadece sınav başarısına odaklanmamalıdır.  Öğrencisinin bir fert olarak yetişmesini, yurduna ailesine, kendisine nasıl faydalı olabileceğini de anlamasını ve kavramasını sağlamak zorundadır aksi durumda dershanelerden bir farkı olmayacaktır.

   Bu ifadeler akla Florya Koleji ‘nin sınav başarısının düşük olduğunu  getirmemelidir zira şimdiye kadar OKS sınavlarında ortalama %83 ÖSS sınavlarında ise %75 oranlarında başarılarımız mevcuttur.Bizler için önemli olan öğrenciyi ve yeteneklerini iyi etüd edip onun geleceğini en sağlıklı şekilde şekillendirmesine yardımcı olmaktır.

   Hedefimiz sadece mühendisler doktorlar yetiştirmek değil,sanatçı ve sporcularda yetiştirmektir.

   Çıktığımız bu uzun ve zorlu yolda Florya Koleji sürekli kendini yenileyerek ulaştığı her hedeften sonra yeni hedeflere yelken açacak ve Büyük Önderi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün kendisine gösterdiği hedeflere koşacaktır.

   En derin saygı ve sevgilerimle 

   Kurucu Temsilcisi

    ZAFER ÖZTÜRK
 
 
 
Sayın velilerimiz,

Florya Kolejimizin 14. yılında, yeni ve farklı bir anlayış içinde hazırladığımız WEB sitemizi sizlerin hizmetine sunmaktan kıvanç duyuyoruz.

Florya Koleji, öğrencilerimize yaşamı boyunca gerekli olan öğrenme yollarının temellerini atmaktadır. Öğrencilerimiz, okulumuzdan aldığı beceriler sayesinde öğrenen bireyler, iyi insan, iyi vatandaş, ailesine bağlı, milli ve manevi değerler taşıyan lider olmasını öğrenmektedirler. 

Florya Koleji olarak hedefimiz, çok hızlı gelişen dünyaya uyum sağlayabilen, soran, sorgulayan,  araştıran, bilgiye ulaşma ve bilgiyi üretme yollarını bilen, bireyler yetiştirmektir.

21. yüzyılda bilişim teknolojisinde gelinen nokta; ticari, kültürel, politik ve turizm etkinliklerini en üst düzeye ulaştırmıştır. Gelişen bu durumun ortaya çıkardığı yeni gereksinimler dil öğreniminin daha etkinleştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Bu anlamda Florya Koleji, yabancı dil alanında dünyadaki gelişmeleri çok yakından takip etmektedir. Dil eğitim programını öğrenci ve çevre koşullarına uygun olarak geliştirerek, öğrencilerini uluslar arası alanda gerekli olan dil becerilerine sahip olacak düzeyde yetiştirmektedir.

Okul, aile, öğrenci iletişimi, kurulduğumuzdan bu yana önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Eğitim ve öğretim süresince velilerimize önemli roller verilmiştir. 

Yeni WEB sitemizin, siz değerli velilerimizle iletişimimizde, önemli bir paylaşım sahası olacağını düşünüyoruz. Her birimimiz için ayrı ayrı düzenlenmiş web sayfalarını içeren web sitemiz sayesinde okulumuzun gerçekleştirdiği etkinliklere, başarılarımıza, duyuru ve haberlerimize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Sitemiz aracılığı ile öneri ve dileklerinizi bizlerle paylaşırsanız mutluluk duyarız. 

Sevgi ve saygılarımızla. 

Cevat AKSOY

OKUL MÜDÜRÜ
 
 
 
ÖZEL FLORYA KOLEJİ TARİHÇESİ
 
Kurucularımız : Vehbi ÖZTÜRK - Feriz ÖZTÜRK
 
Kurucu Temsilcimiz : Zafer ÖZTÜRK
 
İlköğretim Okulumuzun Açılış Tarihi : 1998-1999 Eğitim-Öğretim Yılı
 
Süper Lisemizin Açılış Tarihi : 2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılı
 
Anadolu Lisemizin Açılışı : 2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılı
 
Florya Koleji, Balkan Şirketler Grubu tarafından Türk Milli Eğitimine hizmet etmek amacı ile  1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında açılmıştır. İlk yılında ana sınıfı ve ilköğretimden oluşan okulumuza 2001-2002 yılında süper lise bölümü eklenmiştir.
 
Kurumun yönetim ve işleyişi kurum temsilcisi olan sayın Zafer ÖZTÜRK tarafından yürütülmektedir.
 
2004-2005 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığının olurları ile Süper Lisemiz  Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 
 
 
 
Okulumuzda ; 30 derslik, 2 adet Resim-iş atölyesi, 2 adet Müzik odası, 2 adet Kütüphane, 1 adet Bilgisayar sınıfı , Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilgisi laboratuarları bulunmaktadır. 
 
Okulumuzda ; 11 idari bölüm. 240 öğrenciye aynı anda yemek verebilecek kapasitede yemekhane , kapalı spor salonu , yüzme havuzu ve 2000m2 öğrencilere ait açık alan mevcuttur. 
 
2007-2008 eğitim-öğretim yılı itibarı ile , okulumuzda 80 öğretmen, 12 memur, 5 güvenlik görevlisi, 2 teknik eleman, 9 kat görevlisi, 1 sağlık görevlisi olarak toplam 108 kişi çalışmaktadır.
 
 


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.