OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Özel İstanbul Koleji
İlİstanbul
İlçeBeşiktaş
AdresiNispetiye Cad. No: 113
Telefon02122870696
E-Postainfo@istanbulkoleji.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Hakkımızda

Okulumuz, öğrencilerinin özelliklerine bire bir inebilmek, yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için 16 kişilik sınıflar şeklinde düzenlenmiştir. Personel sayısının öğrenci sayısına oranı ¼ olarak planlanmıştır. Başka bir deyişle her 4 öğrenciye bir personel düşmektedir. Butik bir okul olmanın avantajını kullanarak her öğrenciye, ilgilerine ve yeteneklerine göre gerekli fırsatı yaratmak amacı ile bireysel ilgi kuramına dayalı öğrenme altyapısı oluşturulmuştur. Bireysel farklılıklara önem veren kurum her öğrencinin farklı öğrenme şeklini benimsediğini düşünerek öğrenciye özel, kişiselleştirilmiş bir eğitim tarzı geliştirir. Belli periyotlarda öğrencilerin akademik seviyeleri ölçülür ve eksikliği saptanan öğrenciler ders dışı saatlerde eksik kaldıkları konularda öğretmenleri tarafından bire bir derse tabi tutulur. Hiçbir öğrencinin akademik anlamda eksik kalmasına izin verilmez.

 
Uzmanlaşma:

Uzmanlaşmaya büyük önem veren okulumuz sınıf ve branş öğretmenlerini uzman kadrolardan oluşturmuştur. Özel İstanbul Koleji’nde sınıf öğretmenleri klasik anlayıştan farklı olarak her sene aynı sınıfa ders verirler. Bu şekilde uzun seneler aynı sınıfa ders veren öğretmenler ders verdikleri sınıfın yaş özellikleri, eğitimi ve öğretimi konusunda uzmanlaşırlar. Örneğin; klasik eğitim anlayışında bir sınıf öğretmeni aynı sınıfı beş senede bir okutur ve birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar bütün sınıflarda verimli olmaya çalışırken, Özel İstanbul Koleji’nde aynı öğretmen her sene aynı sınıfa ders verdiği için alanında uzmanlaşır ve tek bir yaş grubunun özellikleri ile sınıf müfredatı alanında kendini geliştirme fırsatı bulur.
 

Sosyal Çalışmalar:

Günümüzde akademik başarının tek başına yeterli olmadığını düşünen okulumuz; öğrencilerini sosyal, sanatsal ve kültürel alanda da tam donanımlı yetiştirerek bir üst eğitim hayatına hazırlamaktadır. Bu amaca ulaşabilmenin yolunun da sosyal alanlarda uzmanlaşan kadrolardan geçtiğine inanıyor ve öğrencilerimize resim, müzik, tiyatro, dans ve benzeri branşlarda, teoriyle pratiği bünyesinde barındıran profesyonel eğitmenlerden eğitim verdiriyoruz. Eğitmenlerimizin her biri kendi alanlarında kariyerlerini tamamlamış ve eğitim uzmanlığı konusunda yeterliliği bulunan seçkin kişilerden oluşur.

Yabancı Öğretmenlerle İngilizce:

Okulumuz öğrencilerinin “bir dünya insanı” olabilmeleri ve küreselleşen dünyada iletişim kurabilmeleri için çoklu zeka kuramını esas alan ve yapılandırıcı, öğrenci merkezli bir yaklaşımla dil eğitimi vermektedir. Küçük yaşlarda yoğun olarak başlayan İngilizce dil eğitimi anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler tarafından verilmekte ilerleyen sınıflarda Türk ve yabancı öğretmenlerin dengeli şekilde varlığını göstermesiyle devam etmektedir.
 

Yüksek Akademik Başarı Hedefleri:

Özel İstanbul Koleji, kurumların da kişiler gibi ancak belli alanlarda uzmanlaştıklarında daha kaliteli bir eğitim hizmeti verebileceğine olan inancıyla ortaöğretim veya yüksek öğretim hizmeti vermek gibi kurumsal hedefleri kendine çizmemiştir. Sekiz yılık ilköğretim hizmeti veren okulumuzun hedefi; mezunlarını kariyer yapılanmasında önem taşıyacak, ekol oluşturmuş yabancı okullara, Anadolu liselerine veya fen liselerine yerleştirmektir. Bu konuda yaptığı çalışmalarda da başarısını kanıtlamış; mezunlarının tamamını iyi okullara yerleştirdiği gibi Türkiye genelinde dereceye giren öğrencileri de bünyesinden çıkaran bir eğitim kurumu olmuştur.

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.