OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
 FENERBAHÇE EĞİTİM KOLEJİ
İlİstanbul
İlçeAtaşehir
AdresiKayışdağı Mh Uslu Cd Yunus Sk No:1
Telefon02164661907
Fax02164666200
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

 

TARİHÇEMİZ
 
Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları, yüzyıllık geçmişiyle Türk sporuna önderlik eden Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Sayın Aziz YILDIRIM başkanlığında ve Sayın Turhan ŞAHİN kuruculuğunda ilköğretim okulu ve lisesi ile eğitim faaliyetlerine başlamıştır.
İlköğretim okulu ve lisesinin ardından 2004-2005 yılında seçkin ve kaliteli eğitim öğretimi ile fark oluşturan Anadolu Lisesi ve 2005-2006 yılında Türkiye’de bir ilk olan anaokulu kampüsü ile eğitim faaliyetlerine davam etmektedir. Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet veren Fenerbahçe Spor Kulübü, spora yaptığı hizmetlerle Türk sporundaki düzeyi Avrupa Birliği Standartlarına taşıdığı gibi; Fenerbahçe Eğitim Kurumları olarak da kurulduğu günden buyana bütüncül eğitim anlayışı ileAnaokulundan-Anadolu Lisesi’ne kadar eğitimde yüksek kaliteyi hedeflemektedir.
Kurucu Temsilciliği Sayın Turhan ŞAHİN tarafından bugün de sürdürülmektedir. Yönetim kurulu başkanlığında ise Aralık 2007 döneminden buyana Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Sayın Ali KOÇ bulunmaktadır.
 
MİSYON-VİZYON-İLKELERİMİZ
 
Vizyonumuz
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yüzyılı aşan şanlı tarihine yakışır bir şekilde güvenli, huzurlu, modern disiplin anlayışı ile sevgi dolu bir ortamda özgüveni yüksek, milli değerlerine bağlı, öğrenmeyi öğrenmiş, kendi hedeflerini belirleyebilen, bilinçli, girişimci, üretken, başarılı, Atatürkçü, çağdaş, uluslararası ve kültürlerarası diyalog ve deneyim kazanmış bireyler yetiştirmek.
 
Misyonumuz
Özenle seçilmiş, yenilikçi, çağdaş, Atatürkçü, dinamik eğitim kadrosunu yurtiçi ve yurtdışı eğitim programlarıyla daha da geliştirerek, akademik başarı seviyesinin yüksek olmasının yanı sıra yabancı dil, spor ve sanat etkinliklerini eğitim faaliyetleri ile entegre etmiş bütüncül bir eğitim kurumu olarak hizmet vermek.
 
İlkelerimiz
Atatürk'ün açtığı çağdaş yolda ilerlemek,
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi'ni benimsemek,
Anasınıfından 12.sınıfa kadar bütüncül eğitim sistemini benimsemek,
Spora önem vermek ve yaşamın bir parçası olduğunu benimsemek,
Çevreye ve topluma saygılı olmak ve katkıda bulunmak,
Öğrenme odaklı olmak.

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.