OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
İdeal Çocuk Eğitim Merkezi
İlİstanbul
İlçeBeşiktaş
AdresiBeşinci Gazeteciler Sitesi 2. Söltaş Evleri Hare Sokak No:13 PostaKodu : 34335
Telefon02122693478
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

1991 yılında eğitime başlayan KIDS, Özel İdeal Anaokulu, 1500’ü aşan çocukla çalışılarak edindiği birikimi ve tecrübesi ile okul öncesi eğitimi alanında ayrıcalıklı konumunu yuvalar arasında korumaktadır.
 KIDS, Özel İdeal Anaokulu'nda uygulanan eğitim programının ana hatlarını Amerika'nın Michigan eyaletinde geliştirilen High Scope eğitim felsefesi oluşturur. Çocukların gelişimsel düzeyleri, değişken toplum şartları ve Türkiye'deki eğitim farklılıkları göz önüne alınarak KIDS, Özel İdeal Anaokulu'nda uygulanan okul öncesi programı, High Scope felsefesine ek olarak birçok çağdaş eğitim modellerinin bir sentezinden oluşturulmuştur. Piaget'nin teorisi doğrultusunda bu programda öğretmenin çocuğun gelişimini desteklemesi ve çocukların etkin bir biçimde öğrenmelerini sağlamak ana hedeflerdendir.
“KIDS, Özel İdeal Anaokulu”nda geliştirdiğimiz ve uyguladığımız eğitim modeli üç ana noktada diğer okul öncesi eğitim kurumlarından farklılık gösterir.
Bunlardan ilki “KIDS, Özel İdeal Anaokulu”nda uygulanan eğitim programıdır. Programın belkemiğini Etkin Öğrenme kavramı oluşturmaktadır. Etkin öğrenme yaşantısal, deneyerek ve yaparak öğrenmedir. Çocukların aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda faaliyet göstermeleri etkin öğrenmenin ön koşuludur. Bu yaklaşımda öğretmenlerin görevi ise etkin öğrenmeyi geliştirecek bir ortam sağlamak ve çocuklara eylemleri hakkında düşünmeleri için yardımcı olmaktır. Yetişkinler, detaylarıyla planladıkları, tutarlı bir günlük program kurup, uygulamaya geçirirler. Yuvamızda uygulanan tüm etkinliklerde yaşayarak deneyimleme esas alınmaktadır.
“KIDS, Özel İdeal Anaokulu” nu farklı kılan ikinci belirgin nokta öğretmenlerin bu program doğrultusunda özel “KIDS AKADEMİ” eğitiminden geçmiş olmalarıdır. Bu eğitim yuvamızda alanında yüksek öğrenim görmüş uzman eğitmenler tarafından kapsamlı bir içerik oluşturularak tüm eğitmenlere verilmektedir. Böylece yuvamızdaki eğitmenler edindikleri bilgi, beceri ve tecrübeleri ile esas farkı yaratmaktadırlar. KIDS, Özel İdeal Anaokulu’nda düzenli olarak süpervizyon alan öğretmenlerimiz, uzmanlıklarını böylece daha üst seviyelere taşıma imkânı bulurlar. Okulun kurucuları da okul öncesi eğitim alanındaki uzmanlıklarını, öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunmak ve farklı bakış açılarını düzenli olarak eğitim programına dâhil etmek konusunda kullanmaktadırlar.

“KIDS, Özel İdeal Anaokulu”nun ayrıcalıklı konumunu korumasında üçüncü önemli etken, her çocuğa kendi kişisel özellikleri ve farklılıkları göz önünde bulundurularak yaklaşılmasıdır.  Bu yaklaşım sayesinde yuvamızda, çocuğun tüm gelişim alanlarındaki ilerlemesi objektif ölçeklerle takip edilmekte ve düzenli aralıklarla bu bilgiler çocuğun performansını en yüksek noktada tutmak için veli ile paylaşılmaktadır.

Bu eğitim anlayışı doğrultusunda KIDS, Özel İdeal Anaokulu'ndaki hedeflerimiz çocukların farklı öğrenme biçimlerini, ilgi ve yeteneklerini geliştirmeye imkân sağlarken aynı zamanda çocukların çok yönlü yapılanmalarına fırsat tanır.  Yuvamızda çocukların eğitim sürecine etkin bir biçimde katılarak sorgulamayı, sebep sonuç ilişkilerini anlamayı ve araştırmacı olmayı öğrenmeleri ulaşılmak istenen hedefler arasındadır.

Çocukların yuvamızdaki eğitimlerini tamamladıklarında; özgüveni gelişmiş, problem çözme yeteneğine sahip ve farklı bakış açılarına uyum sağlayabilen bireyler olarak ilerideki yaşamlarına devam etmeleri hedeflenir. Böylece onlar için özenle hazırlanmış, güvenli ve ilgi çeken öğrenme odaklı oyun ortamında çocuklar aldıkları kararları uygulamaya sokan, yaratıcı ve ifade gücü yüksek bireyler olma yolunda ilerlerler. Bunun neticesinde KIDS, Özel İdeal Anaokulu’nda duygusal, sosyal ve bilişsel açıdan ilkokul olgunluğuna ulaşmış ve ilerideki yıllarda başarılarını devam ettirecek temele sahip kişiler yetişir.

Bakış açımızı şöyle özetleyebiliriz: Yaşam boyunca beceri ve yeteneklerin en iyi ve en etkili şekilde geliştirildiği dönemler vardır.  Okul öncesi dönemi bu potansiyelin gelişimsel açıdan uygun öğrenme olanakları dâhilinde verilebildiği en verimli süreçtir. 
Bu bilinç doğrultusunda biz KIDS, Özel İdeal Anaokulu kurucuları ve eğitimcileri olarak aldığımız sorumluluğun farkındalığı ile yuvamızı sürekli geliştirerek, mutlu ve başarılı nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.