OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
İstanbul Ticaret Üniversitesi
İlİstanbul
İlçeFatih
AdresiRagıp Gümüşpala Caddesi, No: 84, Eminönü
Telefon02125114150
Fax02125114188
E-Postarektorluk@iticu.edu.tr
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Misyon - Vizyon - Felsefemiz

Üniversitemizin öncelikli görevi, toplumun değişim ve dönüşüm süreçlerini takip edebilecek, sorgulayabilecek ve etkin bir rol üstlenebilecek yetiştiricileri yetiştirmek ve öğrencilerini yine aynı şekilde özgüveni sağlam, kendi olma iddiasını taşıyan, gerekli bilgi donanımına sahip ideal özneler olarak topluma kazandırmaktır.

Üniversitemiz, üzerinde bulunduğu toprakların bereketli, birleştirici ve özgürlükçü kimyasına ve hakikat idealine bağlı ruh iklimine sahip bir kimliğin, kendi olmanın özgüveni ve onuruyla dünyaya açılan, süreçleri sorgulayan ve çözümler üreten dünya çapında bir anlayışın iddiasını taşımaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi bu anlayışı, kendiyle buluşmanın ve dünya ile yüzleşmenin bir gereği olarak kabul etmekte ve uluslararası ilişkiler ağını her geçen gün biraz daha genişletmekte ve güçlendirmektedir. Üniversitemiz, sadece çağını solumakla yetinmeyip, aynı zamanda kaynağını sonsuzluktan alan varoluş kültürümüzün iyi, güzel ve doğruluk ideallerini, sanat ve bilimin geçerlilik ilkelerini gençlerimizin mekân ve zaman sınırlarının ötesine uzanan gelecek ufkuna nakşetmeyi gaye edinmiştir.

Günümüzde tecrübe edilen küreselleşme sürecinde üniversitemiz, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin bilincinde, yeterli mesleki donanıma sahip, teoriyi ve pratiği hayatın gerçeklerinden kopmadan bütünleştiren evrensel bir eğitimi sağlama amacı yolunda ilerlemektedir. Hızla değişen ve dönüşen gerçekliğe eşlik edebilmenin ve yön verebilmenin ancak dünyayı ve küreselleşme sürecini bütüncül bir bakış açısıyla kavramakla mümkün olabileceğinin bilincindedir. Bu amaçla, uluslararası işbirliği anlaşmaları ile öğrencilerinin bir kısmını değişim programları çerçevesinde yurtdışına gönderirken, diğer ülkelerden de öğrencileri kabul ederek, öğrencilerine uluslararası bir ortam sunmaktadır.

Üniversitemiz, bir yandan ulusal ve uluslararası araştırma, proje ve yayınlarıyla bilime katkısını sürdürürken, aynı zamanda bilişim teknolojisinin sağladığı imkânlardan yararlanarak ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan idealini oluşturmak ve geliştirmek, uluslararası seviyede bilim ve teknolojiyi izlemek, anlamlandırmak, yorumlamak, uygulamalarını sınamak ve topluma katkı sağlamak amacıyla öğretim programlarını güncellemekte ve kendini sürekli olarak yenilemektedir.

 Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.