OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Penguen Okul Öncesi Eğitim Merkezi
İlİstanbul
İlçeBahçelievler
AdresiKomik Hasan Efendi Sokak NO:20/1 (Bahçelievler Lisesi arkası,Caminin karşısı)
Telefon02124416237
E-Postainfo@penguencocukevi.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 60  (3)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder

Sevgili Anne ve Babalar ;

Okul öncesi eğitimi;Okul yaşantısı öncesinde çocuğun öğrenme yaşantısı içine sokulup eğitilmesi,bilgi ve beceri kazanması için zorlanması,baskı altına alınması demek değildir.Bizim sistemimizde çocuğun oyun oynayarak,eğlenerek öğrendiklerinden haz alması,düşünmesi,araştırması,uygulamalar,değerlendirmeler yapması ve çok yönlü gelişmesi amaçlanmıştır. Özgüveni gelişmiş,sorumluluk sahibi,seçim yapıp karar alabilen,edindiği bilgi ve becerileri gerçek hayattada kullanabilen,ulaştığı sonuçları değerlendiren ,iş birlikçi ve girişken çocukların yetiştirilmesini sağlayan bir bakış açısıyla hareket etmek Penguen Okul Öncesi Eğitim Merkezinin misyonu ve vizyonudur.

EĞİTİM FELSEFEMİZ:

Çocukların yaş, gelişim düzeyi, ilgi ve ihtiyaçları, bireysel ayrıcalıkları ve çevresel faktörler dikkate alınarak onların gelişimlerini destekleyen “çocuk merkezli” hazırlanan eğitim programımız esnek, yeniliklere açık ve çocuklarda yaratıcı düşünceyi geliştirmeye yöneliktir. Bunun yanı sıra çocuklarımızın problem çözme becerilerini, olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurabilme yetilerini, karar verme becerilerini vb. geliştiren hedefleri ve kazanılması beklenen hedef davranışları da içermektedir.

Temel amacımız; “ Eğitim , planlı ve sistemli bir süreçtir ” bilgisi ışığında okulöncesi çocukların sosyal ilişkilerini geliştirmek, yeteneklerini açığa çıkarmak, öğrenmeye ilgi uyandırmak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamaktır.Bu amacımızı başarıya taşımak için bize yol gösterici kuram ÇOKLU ZEKA KURAMIDIR.

Hedeflerimiz ; Çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak; onları sistemli bir biçimde ilköğretime hazırlamak, Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamakla birlikte ağırlıklı olarak İngilizce temellerini oluşturmak, onlarda Atatürk, insan sevgisi ve manevi değerlere bağlılığın gelişmesine yardımcı olmak, olumlu alışkanlıklar kazandırmak ve olumsuz davranışların düzeltilmesine rehberlik etmek, okulöncesi eğitim konusunda anne-baba ve çevreyi aydınlatıcı çalışmalar yapmak.

Okulöncesi yaşlar çocukların özellikle zihinsel ve kişilik gelişimlerinin büyük oranda belirlendiği dönemdir. Bu nedenle de okulöncesi dönemdeki çocukların ileride mutlu, sağlıklı, başarılı, bağımsız bireyler olabilmeleri için destekleyici bir ortamda yetişmeleri çok büyük bir önem taşır.

“Destekleyici ortam” bu dönem için en önemli unsurdur. Destekleyici ortam kısaca çocuğun en iyi şekilde gelişebileceği ortam olarak tanımlanabilir. Çocuğun bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimini desteklemek için temel olarak şunlar yapılmalıdır.

Fiziksel gelişimin desteklenmesi için çocuğun dengeli ve yeterli beslenmesini sağlamalı, aşıları aksatılmamalı, büyük ve küçük kas gelişimleri için gerekli oyun ve hareket ortamları yaratılmalı,havalar el verdiği müddetçe sık sık açık havaya çıkması sağlanmalıdır.

Zihinsel gelişimi desteklemek için bol bol konuşmalı, soruları yanıtlanmalı, mümkün olduğu kadar çok ve çeşitli uyaranlar alabileceği ortamlara girmesi sağlanmalı, karşılaştığı problemleri kendi başına çözebilmesi için desteklenmeli ve bol bol oyun ortamı hazırlanmalıdır.

Duygusal gelişimi desteklemek için çocuğun ihtiyaçları zamanında ve sevgiyle karşılanmalı, onun ayrı bir birey olduğunu kabul edilip ona göre davranmalı, kendini kabul ettirme çabalarını engellenmemeli, duygularını ifade etmesi (kabul edilebilir yollarla) teşvik edilmeli, tutarlı davranılmalıdır.

Sosyal gelişimini desteklemek için ise çocuğu başka çocuklar ile oynayabileceği ortamlar sağlamalı, paylaşmayı öğrenmesi desteklenmeli, sosyal beceriler kazanması sağlanmalıdırYorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.