OKUL ARA
  İl/İlçe Seç :


  Kurum Adı Gir :Vitrin
istanbul okullar
Okul Etkinlikleri
okul tedarikcileriTEDARİKÇİLER
Yağmur Anaokulu Kreş
İlAnkara
İlçeKeçiören
AdresiEsertepe Mah. Balkaynar Sk. 9/A. Etlik (Etlik Lisesi yakını) Keçiören / Ankara
Telefon03123251592
E-Postanezahatcerci@hotmail.com
Web Okulun sitesi için tıklayınız...
    % 0  (0)
Puan Ver
Yorum Yap

 


Mail Gönder
Yağmur Anaokulu Hakkımızda
 
Biz Özel Yağmur Anaokulu olarak MEB temel amaç ve ilkelerine bağlı olarak okul öncesi eğitimin amaç ve ilkelerine uygun çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri ile okulun ve çevrenin olanaklarını dikkate alarak özel bakım becerilerini doğru ve temel alışkanlıklarını kazandırmak; sevgi, saygı işbirliği, katılımcılık, sorumluluk, yardımlaşma, paylaşma duygularını geliştirmek ve temel eğitime hazırlamak için varız.
 
Vizyonumuz;
 
Sevgi, Güven, Hoşgörü anlayışının hâkim olduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Türkçeyi etkin kullanan, Bulunduğumuz çevrede farklılıklarıyla ön plana çıkan, etrafına çocuk kahkahaları saçan, mutlu, sağlıklı, huzurlu, paylaşmayı bilen, kendini ifade edebilen, problem çözme becerisine sahip ve kendi potansiyelini en üst düzeyde kullanabilen, Doğa, Çevre, Aile ve yurt sevgisinin verildiği, paylaşmayı ve yardımlaşmayı bilen öğrenciler yetiştiren bir anaokulu olmak. tüm mesleki gücümüzü çocuklarla birlikte çocuklar için kullanmak.
 
Misyonumuz;
 
Gelişen teknoloji ve değerler ışığında her gün kendini yenileyen, Özgün, yaratıcı, güvenli ve sevgi dolu bir ortamda çocuklarımızın var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına ve gelişmesine yardımcı olmak, öğrenmeye ilgi uyandırmak, benlik kavramının gelişimine katkıda bulunmak, bilişsel, sosyal, dil, psikomotor becerilerinin gelişimini desteklemek koşuluyla; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda milli değerlere sahip, kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek. Türk Milli Eğitiminin temel ilke ve değerleri doğrultusunda, eğitimde kalite anlayışıyla sektöründe örnek bir anaokulu olmak.
 
Değerlerimiz
 
Yorulmamak, Umut Etmekten ve Hayal Etmekten vazgeçmemek ve Geleceğe ışık tutmak.
Yenilenen yüzümüz ve kadromuzla sizlere ve çocuklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için buradayız.
Daha iyi daha güzel ve çocuklarımıza daha uygun bir eğitim vermek için çalışıyoruz.
Sevgiyle büyüyoruz bilgiyle ilerliyoruz.
 
HEDEFLERİMİZ
- Atatürk ilkeleri ışığında çocuklarımızın bireysel farklılıklarını dikkate alarak öğrenmeye ilgilerini uyandırmak. 
- Çocuklarımızın, anadilini doğru ve güzel olarak duyabilmeleri ve kullanabilmeleri için ortamlar yaratmak. 
- Çocuklarımızın içlerinde var olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına, gelişmesine yardımcı olmak. 
- Çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerine hedef koymalarını ve hedeflerine ulaşma yollarını kavramalarını sağlamak. 
- Çocuklarımızın özgür ve sevgi dolu bir ortamda sosyal, duygusal, fiziksel, bilişsel gelişimlerini desteklemek. 
- Çocuklarımızın, üretken, öğrenmeyi bilen, sorgulayıcı, kendini sözel ifade edebilen, kendisi ve dünya ile barışık bireyler olmalarına yardımcı olmak. 
- Çocuklarımıza araştırma, deneme, hata yapma ve hatalarını düzeltme fırsatları tanımak en büyük hedeflerimizdir.
 
ÇOCUĞU SEVMEK YARINLARI SEVMEKTİR.
 
Kadromuz
Kadromuzda tüm eğitmenler, dönemsel hizmet içi eğitimler, seminerler ve süpervizyon çalışmaları ile donanımları sürekli artırırlar. 
 
Fiziki Şartlar
 
Okulumuz Ankara İli Keçiören İlçesi  Esertepe mahallesi Balkaynar Sokak 9/A ETLİK' de 2011  tarihinde eğitim-öğretime açılmıştır. Okulumuzda 1 müdür,4 öğretmen, pedagog, aşçı, servis görevlisi çalışmaktadır. Okulumuz 3 sınıf,1 yemekhane, ve bahçeden oluşmaktadır. Her katta çocuklara özel tuvaletler  bulunmaktadır. Yemeklerimiz okulda hijyenik şartlar altında yapılmaktadır. Okulumuzun binası yeni olup Ankara evi projesiyle 2011 yılında  inşa edilmiştir. Çocuklarımızın rahatça oyun oynayacağı geniş bahçemiz bulunmaktadır.
 
Eğitim
Okulumuz eğitiminin yanı sıra, teknik donanım ve fiziksel olanaklar açısından en iyi hale getirilmeye çalışılmıştır. Her sınıfta ihtiyaç duyulan hoparlör,  ve eğitim materyalleri mevcuttur. Bunun yanında okulun laptopu ihtiyaç duyulduğunda sınıflarda eğitime sunulmaktadır. 
Okulumuzda tam gün ve yarım gün eğitimi yapılmaktadır. Okulumuz sabah 7.30’da açılıp akşam 18.30’da kapanmaktadır. Velilerimiz de eğitimin dışında tutulmayıp aile katılım çalışmalarıyla eğitime dahil edilmekte, okul-aile-çocuk üçgeninde sağlam temeller üzerine kurulu bir eğitim anlayışıyla hareket edilmektedir. Okulumuzda branş dersleri de verilmektedir. Satranç, halkoyunları, İngilizce, ebru, cimnastik  dersleri mevcuttur. Okulumuzda belirli gün ve haftaların dışında özel günler de kutlanmaktadır.(renk günü patisi, pijama partisi,  vs.)Okulda yapılan etkinliklerin dışında düzenli olarak sosyal etkinlikler (sinema, tiyatro, geziler vs.) yapılmaktadır.
 
Sağlık Hizmetleri 
Sınıfların ve okulun genelinde hijyene özen gösterilmektedir. Öğrencilerimizin ve personelin sağlık taramaları düzenli olarak yaptırılmaktadır. okulumuzda günlük dezenfektanlar kullanılmaktadır.
 
Ulaşım
Okulumuzun servisi bulunmaktadır. Çocuklarımızın güvenliğini serviste de devam ettirmekteyiz. Çocuklarımız nöbetçi öğretmenimizin eşliğinde evlerine teslim edilmektedir. Öğrencilerimiz sadece ailenin belirttiği kişilere teslim edilmektedir. Onun dışında hiçbir suretle başkasına öğrenci teslim edilmemektedir.
 
Beslenme
Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında hijyenik şartlar altında ve tamamen organik ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Hiçbir hazır malzeme kullanılmamaktadır. Meyve suları dahil taze veya kurutulmuş meyvelerin kaynatılmasıyla elde edilen ürünler kullanılmaktadır. Yemeklerimizde Sızma Zeytin yağı ve Tereyağı kullanılmaktadır.
Yemek listeleri hazırlanırken çocukların günlük ihtiyacını karşılayabilecek oranda olmasına dikkat edilmektedir ve diyetisyenimizin onayıyla uygulanmaya konulmaktadır. Aynı zamanda da çocuklarımızın damak tatlarına uygun yiyeceklerin seçilmesine özen gösterilmektedir.


Yorumlar

Henüz bu okula yorum yapılmamıştır.Bu site bir BMS PROJE iştirakıdır.